Vše, co potřebujete vědět o vířivkách Intex

Jestliže nyní zvažujete koupi mobilní nafukovací vířivky, pak již pravděpodobně značku Intex dobře znáte. Intex vyrábí různé typy vířivek, od obyčejnějších až po luxusní, takže si každý najde to své. My se na vířivky Intex v dnešním článku podíváme blíž a prozradíme vám všechno, co byste o nich měli vědět. Zaměříme se zejména na typy vířivek Intex, jejich recenze i cenové porovnání.

Jaké typy vířivek Intex nabízí?

Vzduchové vs. hydromasážní trysky

Z hlediska funkčnosti můžeme vířivky Intex rozdělit do dvou skupin – nafukovací vířivky se vzduchovými tryskami (například Intex Pure Spa Bubble Massage Therapy) a vířivky s hydromasážními tryskami (kupříkladu Intex Pure Spa 79 jet & Bubble). Trysky se diametrálně liší zejména v intenzitě masáže. Zatímco vzduchové trysky masírují povrchově a jedná se spíše o lehké bublání, hydromasážní trysky se postarají o pořádnou hloubkovou masáž vašich svalů. Vířivku se vzduchovými tryskami pořídíte i za 10 tisíc korun, kdežto cena vířivých bazénů Intex s hydromasážními tryskami začíná na 20 tisících korun.

Vířivky pro dva nebo pro 4–6 osob?

Vířivky Intex slibují, že pojmou buď 2–4 osoby nebo 4–6 osob. O počtu lidí, kteří se do vířivek reálně vejdou, by se však dalo polemizovat. Je totiž zřejmé, že Intex vířivky pro 2–4 osoby se vyrábějí se záměrem dané osoby co nejvíce sblížit, protože 4 osoby se do nich úplně pohodlně nevejdou. Nejde o nic zásadního, nicméně je dobré s tím počítat a možná si i raději těch pár tisíc připlatit, než se pak s přáteli či rodinou mačkat jako sardinky.

Design

Designově vás nafukovací vířivky Intex neurazí ani nenadchnou. Nejlevnější typ nafukovacích vířivek seženete v přírodním, v béžovém či tmavě modrém provedení, dražší varianty s hydromasážními tryskami pak v tmavě hnědém nebo méně praktickém černém opláštění. Vybírat můžete mezi kulatým a hranatým tvarem.

Vířivky Intex recenze

Než jsme vířivky Intex začali testovat, nic převratného jsme od nich nečekali. Ostatně, šlo o nejlevnější alternativu venkovních vestavěných vířivek, takže žádné 5* wellness. S čistým svědomím však můžeme říct, že nás vířivky Intex mile překvapily.

Intex Bubble Massage vs. Pure Spa Bubble Jet

Vířivka Intex Pure Spa Bubble Massage Therapy (120 vzduchových trysek) dopadla v porovnání s vířivkou Intex Pure Spa 79 Jet & Bubble (4 hydromasážní trysky a 120 vzduchových trysek) o něco hůře, nicméně obě vířivky se vyznačují snadnou montáží a velmi pevným materiálem. Rozdíl jsme pocítili zejména v tryskách. Masáž ve vířivce Massage Therapy byla spíše příjemným relaxem než masáží. Ovšem pro nenáročné zákazníky se jedná o ideální volbu. Ve vířivce Pure Spa Jet bychom zůstali doteď. Na bolavá záda je to to nejlepší řešení.

Pojďme si tedy u vířivek Intex shrnout nejdůležitější poznatky:

  • Snadná montáž (za pár desítek minut napouštíte)
  • Extra pohodlné
  • Cenově přijatelné
  • Pevný a odolný materiál
  • Vířivky přes noc do rána vychladnou jen o pár stupňů (i v chladnějším počasí)
  • Výkonný ohřev vody (až na 40 stupňů Celsia)
  • Jednoduché ovládání pomocí LCD displeje

Vířivky Intex – naše tipy a doporučení

Filtraci si k vířivkám Intex buď dokoupíte nebo vířivku zakoupíte již s filtrací, bohužel pouze kartušovou, jelikož písková filtrace není na tak malý objem vody nezbytná. Proto doporučujeme zvážit alespoň vířivku s vestavěným solinátorem nebo si jej k vířivce dokoupit. Ten vám ušetří spoustu práce s péčí o vodu a zároveň se tím vyhnete používání bazénové chemie. Slaná voda ve vířivce je rovněž mnohem šetrnější k pokožce a hlavně nezapáchá. Pro větší pohodlí se vám pak budou hodit podhlavníky a sedátka do vířivky.

Vířivka Intex návod na sestavení

Sestavit nafukovací vířivku Intex zvládne opravdu každý. Stačí pouze na rovný povrch položit izolační podložku, vířivku zapojit a poté ji nechat se nafouknout. Díky vzduchovému čerpadlu se nafoukne sama a funkce čerpadla se pak změní na masážní.

Podrobný návod na montáž vířivky Intex Pure Spa Jet & Bubble Deluxe Octagon najdete ZDE. Pokud umíte anglicky, pak vám pomůže video návod na montáž vířivky Pure Spa Bubble Massage Therapy.

Kde koupit vířivky Intex a za kolik?

Vířivky Intex nabízí hned několik různých prodejců. Nejlépe uděláte, pokud si požadovaný typ vířivky vyhledáte na portálu Heuréka a jednotlivé obchody si porovnáte. Vířivku Spa Bubble Massage Therapy seženete velmi výhodně na Hawaj.cz, a to za 10 990 korun, jedná se však o vířivku se vzduchovými tryskami.

Porovnání cen vířivky Pure Spa Jet & Bubble Deluxe Octagon na Heuréce.

Vířivkou s nejlepším poměrem cena/výkon je jednoznačně vířivka Pure Spa Jet & Bubble Deluxe Octagon, kterou pořídíte opět od autorizovaného prodejce Hawaj.cz za 20 590 korun.

Pokud jste se pro koupi nafukovací vířivky Intex rozhodli, chybu rozhodně neuděláte. Mezi nafukovacími vířivkami se jedná o kvalitního a cenově dostupného výrobce, který se pyšní pozitivními recenzemi a dobrou pověstí.