Pokud máte zahrádku a alespoň trochu se orientujete v sortimentu hobby marketů, nemohlo vám uniknout, že nafukovací vířivky zažívají velký boom. Jedná se v podstatě o malý nafukovací bazének vybavený masážními tryskami a ohřevem vody, který vám poskytne dokonalý relax po náročném dni. Proč jsou mobilní vířivky tak oblíbené a na co si dát pozor při jejich výběru? To vše vám povíme v dnešním článku.
V čem spočívá kouzlo mobilních vířivek?
Mobilní vířivou vanu můžete na rozdíl od té vestavěné kamkoliv přenést, ať už si chcete dopřát odpočinek na chalupě, na balkóně, na terase či zimní zahradě. Hodí se ale i do interiéru, takže vám nic nebrání postavit si ji doprostřed svého pokoje. Co u mobilních vířivek ovšem nejvíce táhne, je samozřejmě nízká cena pohybující se v rozmezí od 10 do 30 tisíců korun.
Výhody mobilních vířivek se dají shrnout do několika bodů:
- Přenesete je kamkoliv
- Jsou lehké
- Jsou pohodlné
- Jsou levné
- Vejdou se i na malé zahrádky či balkóny
- Zprovozníte je do půl hodiny
- V létě mohou sloužit jako bazének k ochlazení

Na co si dát pozor při výběru mobilní vířivky?
Ačkoliv se mobilní vířivka zdá jako dokonalý úlovek, její koupě vyžaduje obezřetnost a znalost parametrů či funkcí, které by vás jinak mohly zklamat. O jaké parametry a funkce se jedná?
1. Velikost
Velikost nafukovací vířivky budete zvažovat tak či tak, to dá rozum. Myslete však na to, že ne vždy se do vířivky vejde přesně ten počet lidí, který uvádí výrobce. Například vířivka pro dva vám jako páru na romantické večery bohatě postačí, ovšem víte, jak to chodí. Přijdou kamarádi, rozděláte si láhev vína… a vaše soukromá vířivka se stane zlatým hřebem večera. Do vířivky pro 4 osoby se pohodlně vejdete se svými 2 dětmi, oproti tomu 4 dospělí už mohou pociťovat mírný nedostatek osobního prostoru.
2. Trysky
Kvalitu masáže u mobilní vířivky nejvíce ovlivňují trysky, konkrétně jejich typ, umístění a velikost. Rozdíl mezi vzduchovými a hydromasážními tryskami spočívá v hloubce a intenzitě masáže, kterou poskytují. Vzduchové trysky masírují spíše povrchově, jemněji, kdežto hydromasážní trysky vám opravdu pomohou se ztuhlými svaly. Nejlepší požitek z vířivé lázně vám přinese kombinace obou typů trysek.
3. Filtrace, solinátor
Kartušové filtrační vložky jsou u mobilních vířivek běžnou součástí, ne každému ovšem vyhovuje jejich pravidelná údržba a fakt, že vířivka beztak vyžaduje používání bazénové chemie. Asi si také umíte představit nevábný odér, který vznikne kombinací horké vody a chlóru. A právě to je jeden z hlavních důvodů, proč lidé volí vířivku s vestavěným solinátorem. Slaná voda nejenže působí blahodárně na pokožku a zároveň jako antiseptikum, ale sníží i spotřebu chemie. Voda vydrží ve vířivce déle čistá a bez zápachu. Mobilní vířivky se solinátorem pořídíte už za 20 tisíc korun, ale věřte nám, že při téměř celoročním používání se to opravdu vyplatí.
4. Ohřev vody
Že k sobě vířivka a horká voda neodmyslitelně patří? Ne vždy. Některé vířivky nemají ohřev vody, tudíž jejich koupě i provoz jsou levnější, a slouží pouze jako letní ochlazovací bazének s masážními prvky. Jakmile se trochu ochladí, vířivku bohužel uklízíte. Pohlídejte si tedy, aby mobilní vířivka disponovala ohřevem vody, ideálně na 40-42 stupňů Celsia. Bonusem je, pokud si teplotu vody můžete regulovat.
5. Cena
Mobilní vířivky se dělí do různých cenových kategorií, v těch nejnižších produkty neoplývají tolika funkcemi a jejich slabší intenzita masáže vás může zklamat. Řekněme ale, že za 20 tisíc korun už pořídíte slušnou venkovní nafukovací vířivku, která splní svůj účel.
Mobilní vířivky – recenze a zkušenosti
A jaké jsou naše zkušenosti s mobilními vířivkami? Upřímně? Od mobilních vířivek jsme neočekávali žádný zázrak ani nejlepší wellness zážitek, ale o to víc jsme ve finále byli překvapení, jak moc se mobilní vířivka dokázala vyrovnat klasické vířivé vaně. Tedy ta s hydromasážními tryskami.
Intex Pure Spa Bubble Massage
Konkrétně jsme testovali mobilní vířivky značky Intex, u vířivky Pure Spa Bubble Massage nám masáž přišla úměrná ceně 10 000 korun. Příjemný relax, ale se ztuhlou šíjí vám jemné bublání nepomůže. Montáž jsme zvládli do půl hodiny, s návodem rozhodně nešlo o nic složitého. Pro nenáročného zákazníka značka se jedná o ideální volbu.

Intex PureSpa Jet and Bubble Octagon
Z mobilní vířivky PureSpa Jet and Bubble Octagon se nám ani nechtělo vylézat. Kombinace vzduchových a hydromasážních trysek se postarala o bolavá záda a ocenili jsme rovněž vestavěný solinátor, díky kterému voda nezapáchala a my ji nemuseli věnovat až takovou pozornost. U této vířivka je podle nás také patrnější kvalitnější a pevnější materiál.

Výsledek? U mobilních vířivek se opravdu vyplatí připlatit si i dvojnásobek ceny. Zatím neznáme člověka, který by litoval, že jeho vířivka má přes 100 hydromasážních trysek J.